Drewno tekowe do łazienki

Drewno tekowe do łazienki

 

Jako okładzina ścian, czy podłóg w łazience, najbardziej popularne są wciąż płytki ceramiczne. Przekonanie, że jedynie takie materiały jak płytki, gres, czy kamień nadają się do łazienki, jest jak najbardziej mylne. Tak samo, jak przekonanie, że drewno do tego typu pomieszczeń zwyczajnie się nie nadaje.

Oczywiście dobór rodzaju drewna, które będzie spełniało swoją rolę, to podstawa. Niestety nie każdy gatunek drewna jest odpowiedni do pomieszczeń, w których będzie narażony na bezpośrednie działanie wody.

Najlepiej w takich właśnie ekstremalnych warunkach zachowuje się drewno tekowe. Jest to egzotyczny gatunek, pochodzący z lasów w Azji. Charakteryzuje się zawartością naturalnych substancji oleistych oraz kwasu krzemowego, przez co nie nasiąka wodą.

Drewno to stosuje się do produkcji elementów pokładów łodzi, zewnętrznych wykończeń budynków, tarasów, okien oraz drzwi. Jest bardzo odporne na wilgoć, działanie czynników biologicznych oraz owadów i pasożytów. To bardzo trwały materiał, który potrafi przetrwać wieleset a nawet wiele tysięcy lat w nienaruszonej postaci. Zachowały się sprzęty wykonane z drewna tekowego, liczące około tysiąc lat.

Możemy więc być spokojni, że również w naszej łazience spełni swoją rolę.

Należy pamiętać, że najbardziej odporne jest drewno z starych drzew, ma dużo wyższą klasę odporności niż drewno pochodzące z młodych plantacji.

 

Obecnie użycie drewna w łazience jest coraz bardziej popularne. Pozwala to nie tylko na ocieplenie wnętrza, ale i wniesienie jakiegoś oryginalnego, niespotykanego na co dzień motywu we wnętrzach łazienek.

Doskonale współgra ze szkłem, metalem czy ceramiką. Może być użyte jako obudowa wanny, panel dekoracyjny na ścianie, podłoga lub jej część.

Elementy drewniane spotykamy często w łazienkach stylizowanych na styl toskański, ale też w bardzo nowoczesnych, minimalistycznych salonach kąpielowych.

Egzotyczne drewno nadaje wnętrzu klasy i łagodzi poczucie sterylności i chłodu, jaki zazwyczaj panuje we wnętrzach łazienek. Drewno tekowe początkowo ma jaśniejszą, brązową barwę, z czasem staje się ciemniejsze. Czekoladowy kolor pod wpływem działania światła zmienia się w głęboki, wyrazisty brąz.

Taki naturalny element we wnętrzu łazienki na pewno doda jej uroku i śródziemnomorskiego klimatu.

Odpowiednio położone i zabezpieczone będzie nam z pewnością służyć przez wiele lat.

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

One response

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s